O nás

"Teprve pes dělá z člověka opravdového člověka"


V tomto odkazu si většinou přečtete sáhodlouhý příběh o tom, jak kdo začínal nebo kdy si pořídil své první štěňátko a na konci už většinou ani nevíte, jak to bylo na začátku :)

My to vezmeme trochu po našem a s upřímností :) Výmarský ohař byl vždy náš sen, je v současné době náš splněný sen a do budoucna chceme ten krásný sen rozšiřovat dál, mezi ostatní nadšence, jako jsme my. Nejsme lidi s výcvikovým metálem, zkrátka milujeme odjakživa zvířata, a že jich bylo v minulosti na stolanském gruntu požehnaně.

Tajemství lovecké kynologie jsme si zjišťovali po malých krůčkách a spíše svépomocí. Důležitá byla ale výdrž, obětavost, nadšení, láska a hlavně neztratit nervy :) Proto Vám rádi poradíme do začátku, pokud budeme znát samozřejmě odpověď. Jestliže si zrovna teď říkáte, jak to zvládnete nebo přemýšlíte o pořízení Výmaráčka, snad jen těchto 5 postřehů od nás "ze Stolanského gruntu":

• Výmarský ohař krátkosrstý (VOK) je velmi inteligentní a snadno se učí. Potřebuje však při výchově zkušeného, důsledného a laskavého pána, protože dokáže být i velmi tvrdohlavý a bude zkoušet, co všechno mu projde.

Potřebuje aktivního majitele, který s ním bude denně absolvovat dlouhé procházky a dokáže zaměstnat i jeho mysl, takže je to pes do aktivní rodiny, kde bude všem jejím členům věrným přítelem.

• Je velmi oddaný, se silnou vazbou na rodinu, proto není vhodný pro život v kotci. Touží být ve společnosti svého majitele. Má skvělý vztah k dětem. Podmínkou je samozřejmě důkladná výchova psa i poučení dítěte.

Kočky někdy toleruje, ale většinou je tak, jako ostatní malá zvířata honí. Malá zvířata může vnímat jako snadnou kořist. Je skvělý lovecký pes s výborným čichem. Díky své nebojácné povaze je skvělý hlídač.

Vyznačuje se dobrým zdravím. Když si pořídíte jedince s PP, máte velkou šanci, že se nebude potýkat s vážnými nemocemi. Péče o srst vám zabere jen minimum času. Vykartáčovat ho stačí jednou za týden.